Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Finał akcji "STARA KSIĄZKA - NOWE ŻYCIE"

 8.06.2018 r. uczniowie klas: I TC, II TC i III TC, kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wraz z opiekunkami: p. Teresą Stolarek i  p. Małgorzatą Kostrubiec udali się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgierzu, by przekazać własnoręcznie przygotowane obwoluty do 60 różnych książek: od bajek po wiersze. Projekty graficzne obwolut zostały wykonane pod okiem opiekunów w programach: Adobe Illustrator, Photoshop i Indesign. Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Liliany Lipińskiej możliwe było wydrukowanie ich w kolorze i przeprowadzenie obróbki technologicznej produktów tak, jak w rzeczywistych warunkach poligraficznych.

W naszej szkolnej pracowni poligraficznej uczniowie zajęli się kolejno: drukowaniem, laminowaniem, okrawaniem i bigowaniem.

Gotowe prace zachwyciły odbiorców, którzy nie szczędzili pochwał i nie kryli podziwu i zdumienia z powodu tak dobrze wykonanego zadania. Pani Dyrektor SP nr 5 Julita Skulimowska-Wilk wraz z Panią Dorotą Sobczyk – szkolną bibliotekarką wręczyły naszym uczniom słodkie upominki i dyplomy. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Szumski, Natalia Lisowska, Mateusz Domański, Kasandra Granosik, Marcin Stolarz, Piotr Szczeblewski, Dominika Szymańska, Natalia Jóźwiak, Alicja Bieda, Dawid Goździk, Robert Michaś, Kamila Zych i Natalia Łabuda.

Natomiast za wyjątkowo ładne prace pamiątkowymi książkami obdarowano dziewczęta z klasy I TC: Alicję Hajdys, Dominikę Urbanowicz i Julię Koligat.

Piękne podziękowania otrzymały również opiekunki uczniów. Tegoroczna – druga już – edycja akcji zakończyła się wspólnym zjedzeniem pizzy, którą dla wszystkich uczestników ufundowała Pani Dyrektor Liliana Lipińska, patronująca całemu przedsięwzięciu.

 Nasi  uczniowie uczestniczyli również w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, przeprowadzonej na nowym boisku szkolnym przy SP nr 5. Każdy uczestnik miał ze sobą swoją ulubioną książkę, którą czytał przez 20 minut. Otwarcia boiska dokonał Prezydent Miasta Zgierza  Pan Przemysław Staniszewski.