Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

I Szkolny Konkurs "Matematyka w obiektywie" rozstrzygnięty!

W listopadzie w naszej szkole odbył się I Szkolny  Konkurs „Matematyka w obiektywie”, którego nadrzędnym celem była popularyzacja nauki, a w szczególności wiedzy i kultury matematycznej, poprzez fotografię. W konkursie wzięło udział 40 uczniów i uczennic naszej szkoły z klas: I TC, I TE, II TC, III TUG, III TC i III T.

Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia (możliwe było zgłoszenie kilku fotografii), tematycznie związanego z matematyką, dołączenie stosownego tytułu oraz opisu matematycznego. Regulamin konkursu dopuszczał zastosowanie niewielkiej obróbki zdjęć w programie Photoshop w postaci korekty tonacji, kontrastu, konwersji do czerni i bieli, kadrowania oraz drobnego retuszu.

 Prace nadesłane na konkurs przez uczestników w formie elektronicznej wyróżniały się bardzo wysokim poziomem artystycznym, trafnymi tytułami i opisami. Wszyscy uczestnicy konkursu potrafili spojrzeć na „królową nauk” oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.

 Licznie w konkursie wzięli udział uczniowie klas o specjalności grafika i poligrafia cyfrowa. Oni też przygotowali piękną wystawę prac konkursowych, która została zaprezentowana na szkolnym korytarzu. Cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Jury konkursowe w składzie: przewodnicząca Pani Małgorzata Matusiak, Pani Wioleta Gabara i Pani Teresa Stolarek po długotrwałych obradach przyznało:

I miejsce Oli Gorzkiewicz z klasy III TC za pracę pt. Piękno podobieństwa,

II miejsce Kasandrze Granosik z klasy II TC za pracę pt. Zbiór ograniczony,

III miejsce Natalii Łabudzie z klasy II TC za pracę pt. Koło fortuny

oraz 3 wyróżnienia:

 Annie Jakubczyk z klasy I TE za pracę pt. Ciągiem do nieba,

 Barbarze Stopczyk z klasy III T za pracę pt. I wszystko gra – prostopadłości i równoległości

 Zuzannie Brockiej z klasy I TC za pracę pt. Wykres punktowy na robaczku.

 Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie już za rok!

Nagrody  i wyróżnienia ufundowane przez Panią Dyrektor Lilianę Lipińską zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

 Organizatorzy:  Agnieszka Sobczak, Anna Czubak, Joanna Jacel, Teresa Stolarek

Oto prace uczniów na szkolny konkurs "Matematyka w obiektywie"

 Galeria klasy I TEC

Galeria klasy II TC

Galeria klas trzecich